יקב

יקב

יקב. מילים מעולם היין מתעופפות באוויר. טעימות יין ביקב מונד זו הרפתקה מרגשת ועוד יותר כיף גם להכיר כמה מילים המעשירות את החוויה. לכן אספנו עבורך מונחים מהנים ומעניינים שיעלו את מסע טעימות היין שלך לגבהים חדשים. מי אמר עפיצות?
בציר – הבציר מתייחס לשנה בה נבצרו הענבים המשמשים לייצור היין. פרט מכריע זה משפיע באופן משמעותי על הטעם והאיכות הכללית של היין. טעימת יין מעבירה אותך לתקופה שבה נבצרו הענבים באהבה, ותופסת את עצם מהות האדמה והאקלים. כל בציר מספר סיפור ייחודי, חושף את סודות הקציר השופע של הטבע.
ארומה – הארומה מוסיפה מימד חושי לחוויית הטעימה. היא כוללת את הריח הכובש של היין ואת הריחות המרתקים המשתנים בהתאם לזן הענבים ותהליך ייצור היין. מפירותי ופרחוני או אפילו אדמתי, הארומה מכינה את הבמה לחוויית טעימות יין בלתי נשכחת. עצמו את עיניכם ואפשרו לסימפוניה של ניחוחות לרקוד על החושים שלכם. הניחוח המופלא של היינות ביקב מונד הוא עדות למסירות והתשוקה שנמצאים בכל בקבוק.
גוף – גוף היין מתייחס למשקלו ולמרקם שלו בפה. יין בעל גוף מלא נוטה להיות עשיר במרקם. לעומת זאת, יין בעל גוף קל יותר מציע עדינות וקלילות. כשהנוזל הקטיפתי מלטף את החך שלך, התמסרו לאופוריה של גוף היין. היינות של יקב מונד הם בעלי נוכחות יוצאת דופן, החל מהקלילות השמיימית של משב רוח ועד לחיבוק חם ועוטף. כמו ריקוד כוריאוגרפי מושלם, היינות נעים בחינניות על הלשון שלך ומשאירים רושם בל יימחה.
חבית – חביות, העשויות בדרך כלל מעץ אלון או סוגים אחרים של עץ, משמשות ליישון ואחסון יין. חביות אלו מעניקות טעמים, ניחוחות מובהקים, ואף תורמות למרקם הכללי ולגוף היין. אלכימיה מתרחשת בתוך החביות של יקב מונד, האלון, שנבחר בקפידה, מעניק הרמוניות משלו ליינות, ומחדיר בהם לחישות וניל, תבלינים וחמימות היוצרים סימפוניה של טעמים המעוררים את בלוטות הטעם.
חמיצות – חמיצות היא היבט בסיסי של יין המשפיע באופן משמעותי על טעמו. חומציות גבוהה מעניקה ליין אופי מרענן ותורמת לפרופיל הטעמים הכולל שלו. חמיצות מוסיפה חיוניות פריכה ומרעננת לכל לגימה. החמיצות רוקדת על הלשון וממריצה את החושים.
עפיצות – עפיצות מתייחסת לתחושת הייבוש הנגרמת על ידי טאנינים ביין. זה רצוי ביינות מסוימים. עפיצות, כמו משב רוח עדין, מלטפת את החך שלך ומשאירה אחריה יובש עדין שקורא לך לחקור עוד. כשאתם לוגמים מהיינות של יקב מונד, אמצו את התחושה הקסומה הזו, כי היא מוסיפה עומק ואופי לחוויה, ומעלה אותה לגבהים חדשים.
טאנינים – טאנינים הם תרכובות כימיות הנמצאות בקליפות, בזרעים ובגבעולים של ענבים. הם מספקים מבנה ליין ויכולים לתרום למרירות ולעפיצות שלו, להוסיף עומק ומורכבות. הם טווים שטיח אלגנטי, ומוסיפים נופך של מרירות ועפיצות שנמשכת זמן רב לאחר הלגימה האחרונה.
מרירות – מרירות ביין קשורה לעתים קרובות לטאנינים. עם זאת, גורמים כמו זן הענבים וטכניקות ייצור היין יכולים גם הם להשפיע על רמת המרירות, ולהוסיף רובד נוסף של מורכבות מיוחדת לחוויית הטעימה. המרירות בעצם מוסיפה נופך של מורכבות מיוחדת לסימפוניה של הטעמים.
סוכר ענבים – סוכר ענבים מתייחס לסוכרים הטבעיים הקיימים בענבים. במהלך תהליך התסיסה, סוכרים אלו מומרים לאלכוהול, והופכים את מיץ הענבים למשקה האהוב במיוחד שאנו מכירים כיין. הקשיבו היטב, ותשמעו את הלחישות המתוקות של סוכר הענבים כשהוא הופך לזהב נוזלי. תהליך אלכימי זה, המכונה תסיסה, הוא המהות של ייצור היין.
טעמים – טעמו של יין מקיף את מגוון הטעמים שניתן להבחין בו בלגימה. מפירות ותבלינים ועד לתווים פרחוניים, כל זן ענבים ותהליך ייצור מקנים פרופילי טעם ייחודיים, וכתוצאה מכך עולם של אפשרויות לחקור, לטעום וליהנות מהן. התכוננו לעולם של קסם בזמן שאתם חוקרים את שלל הטעמים שהיינות של יקב מונד מגלים. כמו סימפוניה של טעם, כל יין מספר סיפור ייחודי, עם תווים של פירות טעימים, תבלינים אקזוטיים, פרחים עדינים ועוד. האפשרויות הן אינסופיות, ומציעות עולם של טעמים שמציתים את הדמיון שלך.
צאו למסע של חקר מענג בזמן שאתם חושפים את הניואנסים של יינות בינלאומיים זוכי מדליות ביקב מונד. תנו לכל לגימה להוביל אתכם באווירה כפרית וציורית שבה כל מונח וטעם מגלים את המהות האמיתית של חווית יקב.

יקב

מכירת משקאות מותרת מעל גיל 18

בכניסה לאתר הריני מאשר שמלאו לי יותר מ-18 שנים

יקב במרכז